Lešenář

Provádíme základní i opakovaná školení lešenářů

Základní kurz lešenářů:

Požadavky na školení lešenářů jsou obsaženy v NAŘÍZENÍ VLÁDY č. 362/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Školení zahrnuje osvojení si znalostí a dovedností zejména pokud jde o:

• pochopení návodu na montáž, demontáž nebo přestavbu použitého lešení,
  • bezpečnost práce během montáže, demontáže nebo přestavby příslušného lešení,
  • opatření k ochraně před rizikem pádu osob nebo předmětů,
  • opatření v případě změn povětrnostní situace, které by mohly nepříznivě ovlivnit bezpečnost použitého lešení, přípustná zatížení,
  • další rizika, která mohou být spojena s montáží, demontáží nebo přestavbou.

Provádíme následující školení:

• základní kurzy,
  • rozšíření stávajícího oprávnění,
  • opakované školení.

Školení na výšky:

Školení práce ve výšce a nad volnou hloubkou - Školení na výškové práce

Víte že:

• za práci ve výšce se považuje taková práce, při které se pracovník pohybuje výše než 1,5 metru nad zemí?
  • zaměstnavatel je povinen přijmout opatření k zabránění pádu zaměstnanců z výšky a je zároveň povinen zajistit dodržování těchto opatření?
  • zaměstnavatel je povinen zajistit zaměstnancům školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci?
  • uvedené povinnosti se podle zákoníku práce vztahují i na podnikající fyzické osoby?